Tarptautinė vaikiškos knygos diena

         Vaikų knygos diena Lietuvoje minima nuo 1993 metų. Knygos skaitymas – tai malonumas ir kokybiškai praleistas laikas, vaiko emocinės sveikatos garantas ir investicija į vaiko ateitį. Skaitydami patys – mokysime, skatinsime, savo vaikus skaityti, o skaitydami jiems garsiai, užmegsime emocinį ryšį, kuris pasiliks visam laikui. Vaikas klausydamas skaitomos pasakos prieš miegą jaučiasi saugus, ramus.
Norėdami paminėti šią dieną sugalvojome pasidaryti savo knygeles, iliustruoti jas gražiais piešinėliais, o kas moka, užrašyti kelis žodelius ar  sakinukus, kuriuos vaikai galėtų perskaityti. Tokių užsiėmimų tikslas – lavinti vaizduotę, pratinti vaikus skaityti, ugdyti rišliąją kalbą, plėsti žodyną, akiratį, tobulinti gramatinius gebėjimus. Iliustruodami savo knygelę, netgi mažai kalbantys vaikai, tarsi atsiveria, pradeda daugiau kalbėti, pasakoti.
Ta proga, šią savaitę paskyrėme knygai. Vaikai atsinešė iš namų naujų knygelių, kuriomis papildė grupių bibliotekėles. Skaitėme pasakas, vartėme enciklopedijas, apžiūrėjome iliustracijas.
Balandžio 2 d. l/d „Mastis“ „Boružiukų“, „Žvirbliukų“ ir „Nykštukų“ grupės vaikai su auklėtojomis apsilankėme Telšių raj. Savivaldybės K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Skyriaus vedėja Rūta Savickienė aprodė biblioteką, supažindino su bibliotekininko darbu. Paklausė vaikų, kodėl reikia skaityti knygas ir jas mylėti. Vedėja pasidžiaugė jog mūsų darželio vaikai kiekvienais metais švenčia Tarptautinę vaikiškos knygos dieną ir nepamiršta aplankyti bibliotekos. Vaikučiai minė mįsles, sekė pasakas, deklamavo eilėraščius. Apie meilę knygai labai vaizdingai papasakojo poetė, Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Irena Daubarienė. Ji skaitė, deklamavo savo sukurtus eilėraščius, kalbėjo, diskutavo su vaikais apie meilės knygai puoselėjimą. Poetė paaiškino vaikams, kad knygų skaitymas lavina vaizduotę,  kūrybiškumą, fantaziją. Patikino, kad vaikai turintys galimybę vartyti, skaityti, sužinoti įvairiausių dalykų yra patys laimingiausi.
Skyriaus vedėja apdovanojo kiekvieną knygos mylėtoją prisiminimo dovanėlėmis. Esame dėkingi bibliotekos darbuotojoms už turiningą renginį ir maloniai bei prasmingai praleistą laiką.

Auklėtojos metodininkės: V. Kergienė, J. Rubavičienė, A. Stasiulienė