Rinkome kamštelius

,,Kamštelių vajus 2015“ respublikoje, skelbtas ketvirtą kartą, šiemet išjudino ir Telšių „Masčio“ lopšelio – darželio bendruomenę.
VŠĮ „Draugiški šeimai“ ir VŠĮ „Žaliasis taškas“ visus Lietuvos suaugusius ir vaikus kvietė rinkti plastikinius butelių kamštelius (HDPE) ir dalyvauti konkurse „Kamštelių vajus“.
Skelbto konkurso tikslas – surinkti kuo daugiau išmėtytų smulkių šiukšlių ir panaudoti jas perdirbimui; ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, skatinti mąstyti „žaliai“, ugdyti kūrybiškumą, komandinį darbą, rengti šiukšlių rūšiavimo, švarios aplinkos renginius.
Dar pavasarį, paskelbę šį konkursą savo darželyje, pakvietėme į jį įsijungti ne tik vaikus, bet ir tėvelius. Ne visi kamšteliai tinka perdirbimui, visi jie turi būti sausi, švarūs ir tik HDPE plastiko.
Į mūsų miestą konkurso  organizatoriai neužsuko ir, kaip konkurso pradžioje buvo skelbta, surinktus kamštelius teko gabenti į Mažeikius. Mažeikiai buvo 4 – oji kamštelių surinkimo vieta.  Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje, kur buvo apsistojusi organizatorių komanda, kamštelių maišų krūva atrodė įspūdingai. Neįtikėtina, kad vaiko delne nesunkiai telpantis kamštelis – ir štai per metus – šitokia krūva! O tokių „stotelių“ – surinkimo punktų – organizatoriams dar buvo prieš akis net aštuoni! Ir mūsų komanda atvežė nemenką maišą – per 14 kg.  įvairiaspalvių kamštelių, nors surinkę buvom  daugiau, bet kai kurie jų neatitiko keliamų sąlygų. Didžiausią indėlį čia įnešė “Bitučių” grupės ugdytiniai, jų tėveliai ir net giminaičiai.
Tie, kas šiame konkurse ne naujokai, iš plastikinių butelių kamštelių sukūrė ir meninius darbus, kurie bus pateikti parodai, vyksiančiai spalio 23 – lapkričio 5 dienomis Vilniuje. Meninio darbo kūrimas iš kamštelių buvo papildoma, bet neprivaloma konkurso užduotis. Tad kitais metais rinksime kamštelius, ne tik švarindami aplinką, pažaisdami, dėliodami įvairius ornamentus, bet ir paskatinsime vaikučius kūrybiškam kolektyviniam darbui. Už dalyvavimą draugiškame gamtai konkurse gavome Padėkos raštus darželiui bei komandos nariams ir malonių prizų.
Auklėtoja – metodininkė Janina Jankauskienė