Projektas ,,Mik vaikuti“

      ,,Boružiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtoja  vykdė trumpalaikį projektą ,,Mik vaikuti“.
Šį projektą pasirinkau todėl, kad ilgametė darbo patirtis darželyje parodė kaip vaikai  nenori eiti pietų miego, sunkiai užmiega. Pasikalbėjus su tėveliais išsiaiškinau, kad ir vakare vaikus sunku nuvesti laiku miegoti. Tad parinkau tėveliams straipsnių apie miegą, jo reikšmę vaikui. Ten buvo galima rasti patarimų kaip vaikus lengviau užmigdyti, ką reikia daryti, kad nekankintų nakties baubai, kokius draugus susirasti miegui.
Prasidėjus projektui, pirmiausia pasikalbėjau su vaikais, kodėl vaikams reikia daug miegoti. Tada nusprendėme, kad miegodami vaikai greičiau auga, pailsi nuo kasdieninės veiklos. Kad vaikai noriau eitų pogulio, susiradome ,,miego saugotojus“ – minkštus žaisliukus. Vaikai klausėsi ir patys išmoko lopšinių. Atšalus orams vaikai atsinešė pižamas ir surengėme pižamų paradą. Prieš miegą klausėmės pasakėlių, eilėraštukų apie miegą. Su vaikais mokėmės atsipalaidavimo pratimų ,,Pienių pieva“, ,,Pajūry. Iš pradžių  nesisekė. Vaikai nemokėjo užsimerkę ką nors įsivaizduoti, atlikti  lengvus judesiukus, kvėpuoti  krūtine. Kai  išmokom viską palengva atlikti pastebėjau, kad vaikai daug lengviau  atsipalaiduoja ir užmiega.
Su vaikais daug kalbėjomės apie miegą. Labiausiai patikusias mintis užrašiau ir paskelbiau tėvų lentoje. Vėliau su vaikais nupiešėme savo sapnus ir sudėjome į ,,Sapnų knygelę“. Jie papasakojo ką nupiešė ,o aš užrašiau. Ši knygelė pradžiugino ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius.
Manau, kad Å¡is projektas man pavyko.
Auklėtoja Aušra Stasiulienė