Konkursas Skuode

            LopÅ¡elio – darželio „Mastis“ pedagogės  puoselėja  etninę kultÅ«rą, siekia iÅ¡saugoti žemaičių tarmę, skatina vaikų pomėgį  liaudies kÅ«rybai ir tradicijoms. Suteikia vaikams galimybes pastebėti etnines vertybes kasdieniniame gyvenime, sieja ugdymą su kÅ«rybine veikla. Sudaro sąlygas vaikui perimti liaudies tradicijas, kaupti etnokultÅ«rinę patirtį kuo įvairesniais ir priimtinais pagal amžių bÅ«dais ir formomis.
Tautosaka yra labai reikšminga vaiko asmenybės ugdymui. Ji vaikus džiugina, linksmina, žadina smalsumą, emocijas, padeda suprasti kokia forma pasaulyje egzistuoja gėris ir blogis, kokios yra gero ir blogo elgesio pasekmės.
Siekdamos populiarinti lietuvių tarmes, jų gyvybingumą ir vartojimo tradiciją pedagogės moko vaikus tarmiškai sekti pasakas, pasakojimus, etnologines sakmes ir kt.
Šiais tarmių metais vyksta  labai daug renginių mūsų pedagogės ir vaikai kviečiamos juose dalyvauti.
2013 m. lapkričio 22 d. vyko konkursas „Žemaitiški skaitymai“, skirtas Simono Daukanto 220-osioms metinėms paminėti. Šiais metais šis konkursas iš regioninio tapo Respublikiniu. Susirinko gausus būrys dalyvių iš Skuodo, Plungės, Rietavo, Palangos, Naujosios Akmenės, Kretingos, Mažeikių, Telšių miestų ir rajonų. Dalyvavo daugiau nei 100 dalyvių ir 40 mokytojų, kurie ruošė vaikus ir mokinius pasakoti tarmiškai.
Šiame konkurse  dalyvavo  ,,Nykštukų“ grupės pasakoriai: Matas Klova (5 m.), Ugnė  Rubavičiutė (5m.), ir Liucija Lukošiutė (5 m.). Ruošė auklėtoja Jūratė Rubavičienė.
Komisijos sprendimu, ikimokyklinio amžiaus grupėje I vietą laimėjo ugdytinis Matas Klova, o III vieta atiteko Ugnei Rubavičiūtei. Liucija taip pat pasirodė labai gerai ir buvo apdovanota „Dėkavuonės raštu“. Laimėtojai paskatinti ir apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Labai džiaugiuosi savo auklėtiniais ir dėkoju tėveliams už palaikymą mūsų idėjų ir pagalbą nuvežant vaikus į konkursą.
,,Nykštukų“ grupės auklėtoja Jūratė Rubavičienė