Išvykų akimirkos

Siekiant, kad vaikai pažintų savo miestą, sužinotų jo istoriją, lankytinas vietas, nutarėme pasivaikščioti artimiausiomis gatvėmis įsimenant jų pavadinimus. Taip pat įtvirtinome darželio adresą.
Ugdant vaikų smalsumą, žingeidumą, domėjimąsi artimiausia aplinka vaikščiojant Stoties gatve nutarėme apsilankyti geležinkelio stotyje. Susipažinome su keleivinių ir krovininių traukinių paskirtimi, aptarėme saugų elgesį perone, prie bėgių. Apžiūrėjome kur keleiviai įsigyja bilietus, kam reikalingas traukinių tvarkaraštis. Bilietų pardavėja ( kasininkė) papasakojo kam reikalingi bilietai, kur traukiniai vyksta ir kiekvienam vaikui prisiminimui padovanojo po tvarkaraštį. Aptarėme, kaip reikia saugiai pereiti bėgius, todėl nuėjome pasižiūrėti prie pėsčiųjų tilto.

Grįžtant užsukome į parduotuvę ,,Dvarčionių keramika“ .Apžiūrėjome kokiomis prekėmis šioje parduotuvėje prekiaujama. Pasigrožėjome plytelių kolekcijomis, stendais. Lyginome kuo jos skiriasi.

Su ugdytiniais nuolat kalbame apie saugaus elgesio taisykles gatvėje, kaip reikia elgtis kelionėje. Į ,,Alkos“ muziejų vykome miestiniu autobusu. Mus pasitiko ,,Alkos“ muziejaus direktorė. Vaikus supažindino kaip reikia elgtis muziejuje. Vaikučiai pasidžiaugė Telšių miesto vaizdu iš ,,Alkos“ muziejaus balkono. Ugdytiniai domėjosi įspūdinga žvėrelių, paukštelių iškamšų paroda, senovinių baldų, metalinių kryžių, monetų, ikonų kolekcija.

Iš  muziejaus patraukėme į nuostabiai sutvarkytą ,,Masčio“ ežero pakrantę. Pasidžiaugėme ežere plaukiojančiomis antimis, kirais, pasivaikščiojome ežero krantine, takeliais, pašokome, pažaidėme pakrantės scenohe, vėliau patraukėme į žaidimų aikštelę, kur vaikai galėjo linguotis, laipioti, čiuožinėti džiugiai leisti laiką.

,,Nykštukų“ grupės vaikai taip pat lankėsi Telšių miesto pašte. Pašto direktorė papasakojo vaikams apie pašte teikiamas paslaugas, siuntėme registruotą laišką, aiškino, kodėl būtina ant voko užrašyti vardą, pavardę, adresą.

Ugdant vaikų saugumą, norint išsiaiškinti kaip elgtis įvairiose situacijise, atsitikus nelaimei, į ką kreiptis pagalbos,nutarėme nuvykti į gaisrinę.
Ten buvo rodomas mokomasis filmukas, kaip elgtis kilus gaisrui, kokie pavojai tyko ant ledo.
Vaikai susidomėję apžiūrinėjo įvairias mašinas gaisruo gesinti, mašinas gelbėjimo darbams atlikti, gelbėjimo valtis jų įrangą, gelbėtojų ir narų drabužius. Vaikai džiaugėsi renovuojamu miesto stadionu.

Vaikų pageidavimu taip pat nuvykome į Telšių KASP Prisikėlimo apygardos 6-os k. 604 kopavietę. Ten vaikai pamatė ginklų arsenalą, karinę amuniciją. Vaikai galėjo įsitikinti kokie sunkūs ginklai, šalmai.
Sporto salėje kur kariškiai sportuoja, treniruojasi, vaikai galėjo išbandyti savo jėgas, išbandyti bokso kriaušę.