Išvyka į Žemaičių muziejų ,,Alka“

Siekdama, kad ugdymas ir ugdymosi veikla vaikams bÅ«tų įdomi, plėtojant savaitės temą „Muziejuje“, su ugdytiniais nutarėme nuvykti į Žemaitijos Alka muziejų. Pasikalbėjusi su vaikų tėveliais ir gavusi jų pritarimą, susiruošėme į pažintinę ekskursiją, kurios tikslas – sudominti vaikus gimtojo miesto kultÅ«ros paveldo vertybėmis, žadinti jų smalsumą bei praplėsti jų žinias apie mus supančią aplinką.
Tik įžengus į muziejų, mus maloniai pasitiko kultūrinės veiklos skyriaus vedėja -Ingrida Vaitkienė. Pirmiausia, buvome pakviesti į muziejaus salę, kur vaikai buvo supažindinti su tokiomis sąvokomis, kaip muziejus, paroda, eksponatas, iškamša ir t. t.  Taip pat buvome informuoti apie elgesio taisykles, kurių privalu laikytis lankantis muziejuje. Po to iš salės patraukėme į modernią archeologijos ekspoziciją. Mažieji muziejaus lankytojai turėjo galimybę pamatyti ir susipažinti su mūsų protėvių palikimu, senosios Žemaitijos praeitimi. Vaikai su dideliu susidomėjimu stebėjo įvairius ginklus, įrankius, papuošalus. Lankydami Abelio Bajaus krautuvę, ligoninę ir mokyklą, ugdytiniai išvydo, kaip pasikeitė šių dienų parduotuvės, gydymo bei mokymo įstaigos. Taip pat ekskursijos metu vaikai susidomėję apžiūrinėjo įvairias rūpintojėlių skulptūras, senovinius baldus, veidrodžius, pinigų, medalių kolekcijas bei pasidžiaugė kryžių įvairove. Apžiūrint žvėrelių ir paukštelių iškamšų ekspoziciją vaikams kilo daug klausimų, į kuriuos mielai atsakinėjo, visą ekskursiją mus lydėjusi I.Vaitkienė. Grįžę į darželį vaikai dalijosi įspūdžiais, diskutavo kas labiausiai patiko, ką matė, patyrė, išgyveno.
Už visas šias vaikams suteiktas žinias, praplėstą akiratį, džiugias emocijas, šiltą priėmimą, norime padėkoti Žemaitijos Alka muziejaus kolektyvui.
„Nykštukų“ gr. auklėtoja Jūratė Rubavičienė