Įdomioji gamtos matematika ir gamtos pažinimas STEAM veiklose

     ,,Kiškučių“ grupės ugdytiniai ir  mokytojos Ligita Deveikienė ir Dalia Balsienė  spalio mėnesį leidosi į matematikos kelionę. Priešmokyklinukai dalyvavo tarptautiniame etwinning projekte „STEAM ĮDOMIOJI GAMTOS MATEMATIKA“.
STEAM pavadinime, viename iš ženklų užšifruotas žodis matematika. Matematika – viena iš gamtos mokslų sudedamųjų dalių. 3-7 metų amžiaus tarpsnyje, svarbu matematiką sieti su vaiko patirtimi. Veiklos lauko erdvėse ugdo kūrybiškumą, vaizduotę, aktyvumą, lavina aplinkos pažinimą. Žaidžiant, stebint, kuriant, tyrinėjant lauko aplinkoje esančius daiktus, objektus, jų formas, dydį suteikiame puikią pradžią matematikos įgūdžių ir sąvokų formavimui.
Projekto metu,  nepaisant užklupusio lietaus, vaikai aplankė Telšių geležinkelio stotį, kopė į tiltą-viaduką, lankėsi ant Bobės kalnelio, ieškodami geometrinių figūrų ir skaitmenų sąsajų natūralioje aplinkoje. Vaikai nuoširdžiai džiaugėsi atradę kelionėje kelio ženklus, skaičius ant namų, mašinų, išvydę peronų numeraciją, kelionės kryptis, tyrinėjo traukinių tvarkaraštį.  Naudojant akmenukus, šakas, kaštonus kūrė statinius, dėliojo geometrines formas, skaičius, matavo ūgį sieksniais, žingsniais, ūgio matuokle. Itin sudomino daržovių, vaisių svėrimas ir matematiniai žaidimai su gamtine medžiaga. Paskutinioji savaitė buvo skirta logotipo kūrimui, panaudojant gamtines medžiagas.
Džiaugiamės, kad projekto metu pasidalintos patirtys su kitais mokytojais įkvėpė naujų idėjų įgyvendinimui. Užduotys su gamtine medžiaga  lavino vaikučių aplinkos suvokimą ir matematikos pažinimą, STEAM projekto veiklos buvo pristatytos respublikinėje ikimokyklinio ugdymo mokytojų konferencijoje „STEAM- vaiko kelias į ateitį“.