,,Vaistingieji augalai“
2014 vasario 27 dienÄ… lopÅ¡elyje-darželyje „Mastis“ vyko sveikatos diena. Sveikatos dienos tiklsas – ugdyti vaikų ekologinį sÄ…moningumÄ… bei aplinkosauginį mÄ…stymÄ…, pastabumÄ….
GrupÄ—se vyko: diskusijos – pokalbiai „Pažinkime vaistinguosius augalus“ – vaistingųjų augalų atpažinimas bei tyrinÄ—jimas įvairiais pojÅ«Äiais. Vyko  viktorina ,,Kam reikalingi vaistingieji augalai?“. GÄ—rÄ—me įvairių augalų arbatas, mokÄ—mÄ—s kvÄ—pavimo – pÅ«timo pratimų. Taip pat Å¡ių veiklu metu turtinamas vaikų žodynas. Vyko skaitomų kÅ«rinÄ—lių aptarimas, vaistažolių pieÅ¡imas, rengÄ—me pieÅ¡inių parodÄ—les. ŽaidÄ—me su vaikais įvairius kÅ«rybinius, judrius, didaktinius žaidimus.
Per žaidimą stengėmės skiepyti vaikų meilę gamtai, mokėme kaip, kada ir kur rinkti augalus, kaip juos paruošti naudojimui, kaip juos saugoti. Tokiu būdu skatinome gydytis liaudies priemonėmis-vaistažolėmis, o vaistus naudoti kai tikrai to reikia.
Vaistiniais augalais vadinami gydomųjų savybių turintys augalai. Liaudies medicinoje  naudojami daugiau kaip 460 rūšių augalai. Dabar visame pasaulyje žmonÄ—s vis daugiau dÄ—mesio skiria maisto kokybei ir kai kurios sveikatos sutrikimus, jeigu įmanoma, stengiasi gydyti augaliniais vaistais – vaistiniais augalais.  TaÄiau ir labai svarbu priminti, kad vaistiniai augalai, kaip ir bet kurie kiti vaistai, jeigu vartojami netinkamai, gali pakenkti sveikatai. Sunegalavus vertÄ—tų pasitarti su gydytoju, fitoterapeautu arba vaistininku. Esama nemažai vaistinių augalų, kurių antpilus arba arbatÄ… vartoti visai saugu, bet net ir jais nereikÄ—tų piktnaudžiauti. O augalų gydomosios savybÄ—s priklauso nuo to, kiek, kada ir kokių veikliųjų medžiagų jie sukaupia.
VisuomenÄ—s sveikatos priežiÅ«ros specialistÄ— MarytÄ— KasparaviÄienÄ—